Kongre HazırlıkBasılı Malzemeler
Kongre duyurusu ve oluşumuna yönelik basılı materyalleinin tespiti, tasarım ve basım numuneleri hazırlanarak dosya halinde işverenin beğenisine sunulur.

Basın ve Halkla İlişkiler
Kongre süresince ilgili protokol ve medya planlanması yapılarak kongre halkla ilişkiler dosyası hazırlanır.

Havalimanı Karşılama ve Transfer
Kongrenin yapılacağı şehre gelen misafirlerin havalimanı / otobüs terminalinde karşılanarak konaklama yada kongre merkezine ulaştırılmasını sağlayacak ulaşım araçları ve eşlik edecek transfer grubu temin edilir.

Kongre Kayıt
Kayıt ve ön kayıt, yasal izinler ve prosedürler, ücrelendirme ve belgelendirme teknik ve yasal bilgi içerir dosya hazıranıp işverene sunulur.

Sosyal Aktiviteler
İşverenin talepleri doğrultusunda açılış ve kapanış seremonileri ve akşam yemekleri, günlük turlar, resmi davetler, konser, opera, bale ve davetler ve tiyatro gösterileri, kültürel olaylar, protokol yemeği, spor müsabakaları, basın toplantıları, özel toplantılar, sunum programı, ışık ve ses gösterileri, havai fişek gösterileri, lazer gösterileri, defileler, eş programları, turlarına ilişkin alternatifler sunulur. Yapılacak kongrenin hazırlık aşaması yukarıdaki çalışma programına göre hazırlandıktan sonra işveren tarafından onaylanırsa uygulama aşamasına geçilir.